فواید کراتینه مو

کراتین نوعی پروتئین است که مو ، پوست و ناخن های شما را تشکیل می دهد. کراتین همچنین می تواند در اندام های داخلی و غدد شما دیده شود. کراتین یک پروتئین محافظ است که کمتر از انواع دیگر سلولهایی که بدن شما تولید می کند از بین میروند.در این مقاله به بررسی ساختار کراتین وفواید کراتینه مو میپردازیم.

کراتین را می توان از پر ، شاخ و پشم حیوانات مختلف تهیه کرد و به عنوان ماده ای در لوازم آرایشی مو استفاده کرد. از آنجایی که کراتین عنصر ساختاری موهای شما است ، برخی از افراد معتقدند که مکمل ها ، محصولات و روش های درمانی کراتین می توانند به تقویت موهای شما کمک کرده و موها را سالم جلوه دهند.

فواید کراتینه کردن

 

فواید کراتینه مو

افرادی که از کراتین روی موهای خود استفاده می کنند ، گزارش می دهند که در نتیجه موهایشان نرم و راحت است. این تأثیرات بسته به سالم بودن موهای شما ، ضخامت طبیعی موها و نوع درمان کراتینه بسیار متفاوت است. کراتین با صاف کردن سلولهایی که روی هم قرار می گیرند باعث ایجاد رشته های مو می شود. لایه های سلول ها که کوتیکول مو نامیده می شوند ، از نظر تئوری کراتین را جذب می کنند و در نتیجه موهایی پر و براق به نظر می رسند. کراتین همچنین ادعا می کند که موهای فر حالت موی کمتری دارند ، حالت آنها راحت تر و از نظر ظاهری صاف تر است.

 

روش ها و کاربردها کراتینه کردن مو:

این روش که با استفاده از روش کراتین برزیلی گاهی اوقات کراتین نامیده می شود ، شامل چندین مرحله است. ابتدا ، کراتین  حاوی فرمالدئید قبل از اینکه در سالن به  موهای شما زده می شود. پس از استفاده از درمان ، به شما دستور داده می شود که موهای خود را برای چند روز خشک نگه دارید. هنگامی که برای شستشوی مواد شیمیایی به سالن مراجعه می کنید ، برای افزایش “اثر صاف کردن” از ماسک تثبیت استفاده می شود. این درمان ادعا می کند که 24 هفته طول می کشد.

روغن آرگان


سرم ها ، شامپوها و نرم کننده های کراتینه:

سرم ها ، شامپوها و نرم کننده های کراتینه نمی توانند ادعاهای مشابه درمان کراتینه در سالن را داشته باشند. اما آنها ادعا می کنند موها را در برابر آسیب بیشتر می کند و موهایی را که با گرما و رنگ مو خشک شده ترمیم می کنند.

 

مکمل کراتینه
مکمل های کراتینه:

مکمل های کراتین را می توانید تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی بهداشتی برای فروش پیدا کنید. مکمل های کراتین به صورت پودر و کپسول در می آیند. مکمل های کراتین بدون خطر نیستند. در صورت استفاده بیش از حد ، باعث تجمع پروتئین بیش از حد در بدن شما می شوند.

نتیجه کراتینه کردن مو

نتیجه کراتینه کردن مو:
درمان های کراتین فوایدی دارند. با استفاده از کراتین بر روی کوتیکول مو و مهر و موم کردن آن با گرما ، موهای شما ظاهر براق تری پیدا می کنند. اما قبل از انجام یک درمان مانند این ، درک مواد شیمیایی موجود بسیار حیاتی است. برخی از افراد ممکن است دریابند که پس از یک بار درمان کراتینه ، مجبور به ادامه درمان می شوند . درمان های کراتین همچنین کارمندان آرایشگاه مو را در معرض مقادیر زیادی مواد شیمیایی قرار می دهد که با گذشت زمان سمی هستند. قبل از اقدام به درمان کراتینه ، در نظر داشته باشید که محصولی از مو را که حاوی کراتین است ، امتحان کنید تا ببینید آیا می توانید به موهای براق مورد نظر خود برسید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما