عوارض ریباندینگ مو

عوارض ریباندینگ مو

ریباندینگ مو نیز مانند سایر خدمات مشابه مانند کراتین مو و بوتاکس مو یا … یکی از راه های صاف  لخت کردن مو ها میباشد با این تفاوت که ریباندینگ بسیار قوی تر است و تاثیرا بیشتر و با دوام تری رابه دنبال دارد.ریباندینگ  بیشتر برای افرادی توصیه میشود که بیشتر به دنبال صافی و لخت شدن موهای خود به صورت ماندگار هستند و اثر ترمیم و احیا مو کمتر دارد .ریباندینگ مو با شکستن پیوند های قبلی مو که موجب فر بودن یا مجعد بودن مو میباشد و ایجاد پیوند های جدید در مو باعث صافی بسیار زیبایی در مو میشود در حال حاضر ریباندینگ مو یکی از موثر ترین و کم عوارض ترین خدمات صافی است اما باز هم هرچند کم عوارضی را برای افراد ممکن است داشته باشد در این مقاله به عوارض احتمالی ریباندینگ مو که ممکن است برای برخی از افراد به وجود بیاید میپردازیم.

ریباندینگ مو

ریباندینگ مو چه عوارضی دارد؟

باید توجه داشت که در کنار فواید بسیار خوبی که ریباندینگ مو برای لخت کردن مو دارد ممکن است عوارضی نیز به دنبال داشته ابشد به طور کلی اگر مراحل ریباندینگ مو به طور صحیح انجام نشده باشد یا از محصولات اورجینال و مرغوب استفاده نشود این عوارض به وجود می آید بنابراین در انتخاب محصول مصرفی دقت کنید و از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

یکی از مشکلات پس از ریباندینگ مو این است که برای ماه ها نمیتوانید موهای خود را دم اسبی ببندید یا برای چند روز حتی نباید مو را پشت گوش بگذارید و باید حالت صاف آن را حفظ کنید و تا مدت زیادی نمیتوانید حالت موهارا تغییر دهید .

عوارض ریباندینگ مو

ممکن است در حین انجام ریباندینگ مو پوست سر آسیب ببینید گرمایی که حین کار ریباندینگ به مو و پوست سر وارد میشود ممکن است برای برخی از افراد قابل تحمل نباشد و ایجاد حساسیت کند.

باید در طول شش ماه مدام برای رسیدگی به موهای ریباندینگ شده به سالن آرایشگاه بروید .

استفاده از مواد شیمیایی برای صاف کردن مو معمولا حاوی ترکیباتی است که موجب ریزش مو میوشد این ترکیبات به ساقه و ریشه مو نفوذ میکند و ریشه مو را تضعیف میکنند و به سادگی باعث ریزش مو میشود و یا ممکن است مو به اندازه ای ضعیف شود که حالت کشسان پیدا کند و این به معنی آسیب به مو میباشد.

مضررات ریباندینگ مو

پس از انجام خدمات ریباندینگ اگر به رسیدگی منظم از مو خود نپردازید موهای شما فرفری و وز میشود بنابراین حتما باید از دستورالعمل هایی که آرایشگر به شما گفته پیروی کنید تا موها آسیب نبیند.

یکی دیگر از مرسوم ترین عوارض ریباندینگ مو خشکی مو میباشد که فرد مصرف کننده مجبور میشود از نرم کننده های مخصوص استفاده کند تا مو ها آبرسانی شوند.

خارش کف سر

ممکن است مواد ریباندینگ مو برای برخی از افراد آلرژی ایجاد کند خارش و قرمزی پوست سر  یا خارش چشم از عوارض و آلرژی هایی است که ممکن است پس از  ریباندینگ به وجود بیاید در این صورت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

 در کل موها پس از انجام خدمات ریباندینگ حساس و ضعیف میشوند و تا چندماه باید به رسیدگی مو بپردازید و سهل انگاری در مراقبت از موهای ریباندینگ شده ریزش مو را به دنبال دارد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما